fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

8 listopada 2022r. obchodziliśmy 🦌 Dzień Świętego Huberta – patrona myśliwych, leśników, kuśnierzy i jeźdźców.
Zgodnie z tradycją, uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, wspólną modlitwą oraz odczytaniem „Legendy Świętego Huberta”. Tego wyjątkowego dnia, mieliśmy przyjemność gościć Prezesa Koła Łowieckiego „Knieja” Rogoziniec – pana Macieja Jaśkowskiego, który przedstawił uczestnikom niezwykle interesujący świat myśliwych. Wprowadzeni w klimat uczniowie przystąpili do szeregu rywalizacji, prezentując swoją spostrzegawczość, sprawność, kreatywność i wiedzę w konkurencjach:
1. szukania lisiego ogona ukrytego w części przyszkolnego lasu,
2. rozpoznawania sygnałów myśliwskich,
3. tworzenia tematycznych plakatów,
4. pokazu kreacji mody myśliwskiej,
5. prezentacji bajki o przygodach łowieckich,
6. testu wiedzy łowieckiej.
Tegoroczny Hubertus przyniósł mnóstwo pozytywnych wrażeń i radości. Tematyka wyzwań postawionych przed naszymi uczniami wymagała niemałej pomysłowości i przebojowości. Mieliśmy okazję przekonać się o tym, słuchając bajkowych majstersztyków i oglądając prezentację mody dla Dian w wykonaniu reprezentantów klas męskich. Zwieńczeniem dnia było wręczenie nagród i wspólny posiłek przy tradycyjnej grochówce i aromatycznym bigosie.
Za pomysłowość i przygotowanie obchodów Dnia Świętego Huberta serdecznie dziękujemy organizatorom – uczniom i wychowawcom klas III BR i III TL 💚.
Darz Bór! 🌲


Rekomendowane wpisy

Skip to content