fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Jak co roku, jako dumni przedstawiciele naszej szkoły i wszelkich idei związanych z ochroną środowiska naturalnego, podjęliśmy wyzwanie posprzątania okolicy. Akcja Sprzątania Świata jest dla nas trochę więcej niż spacerem z workami pełnymi śmieci. Wiemy doskonale, że najważniejsze jest zapobieganie pojawianiu się zanieczyszczeń poza miejscami dla nich przeznaczonymi. Jak mało kto wiemy, jakie spustoszenie może wywołać pozostawione szkło i jaką krzywdę wyrządzić mogą ostre elementy konstrukcyjne maszyn, mebli i innych „technikaliów”. Śmieć wyprodukowany lub zebrany należy też oddzielić – poddać sortowaniu. Żeby tak było konieczna jest edukacja, najlepiej od najmłodszych lat. Nasza indywidualna akcja sprzątania świata trwa cały rok. Zbieramy ślady po ludziach ze zrębów i powierzchni, na których szkolimy się w ramach praktyk. Jeździmy do przedszkoli i zapraszamy najmłodszych reprezentantów placówek oświatowych do nas. Doskonale wiemy, że jesteśmy integralną częścią środowiska i szkodząc naturze, szkodzimy sobie.
Dziś podsumowujemy nasze jesienne spacery z workami. ZYSKI: masa uśmiechu, worki na szczęście nie wypchane po brzegi, mnóstwo wykonanych skłonów (nie zawsze po odpadki).
STRATY: brak. NIEPLANOWANE KORZYŚCI: pozyskanie niedrzewnego surowca leśnego w postaci grzybów, dotlenienie organizmu, integracja podczas pracy.
WNIOSKI: mała ilość śmieci stanowi o wzrastającej świadomości ludzi i zdecydowanie lepszej postawie wobec środowiska niż obserwowaliśmy przed laty. Nie należy przestawać – należy uczyć się, uczyć innych, myśleć globalnie działając lokalnie.
Drogi Odbiorco- zachęcamy ⬇️
Idąc na spacer do lasu, weź rękawiczki i wór
Do przodu i DARZ BÓR! 🌲


Rekomendowane wpisy

Skip to content