fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W październiku po raz kolejny reprezentanci naszej szkoły oraz Uczniowie zaprzyjaźnionej Česká lesnická akademie w Trutnov wzięli udział w wymianie.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zapoznanie ze specyfiką pracy leśnika czy operatora maszyn leśnych w zupełnie innych warunkach niż te, na których zdobywamy doświadczenie codziennie 🪚. Okolice Trutnov sprzyjają rozwojowi umiejętności niezbędnych na terenach bardziej górzystych i o delikatnie chłodniejszym klimacie – nasze rejony, choć wydają się łaskawsze pod względem warunków do pracy, również dostarczają możliwości poznania innej specyfiki pracy młodym leśnikom z Czech. Taka wymiana jest też dobrym sprawdzianem umiejętności posługiwania się językiem obcym branżowym i przełamywania barier związanych z podejmowaniem pracy w innym kraju.
Nie samą nauką człowiek żyje, dlatego wymiany uczniów zwykle są źródłem wielu nowych przyjaźni, poznania nowych kultur, tradycji i obyczajów, zabytków i regionalnych cudów przyrody.
Tak było i tym razem! 😊
Rozwój umiejętności leśnych wraz z wielkim bagażem kulturowych doświadczeń są świadectwem wspólnego sukcesu i owocnej wieloletniej współpracy. Zwykliśmy mówić, że szkoła w Trutnov to nasz leśny „bliźniak” 💚 – tak czujemy od lat, a zachwyt Uczniów wracających do rodzinnych stron i tęsknota za nowym koleżeństwem to potwierdza.
Ciepłe pozdrowienia dla przyjaciół z Czech i i serdeczne Darz Bór! 🌲
Życzymy sobie – do zobaczenie!

Rekomendowane wpisy

Skip to content