fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Ach, co to była za wymiana!

Nie jest żadną tajemnicą, że nasza szkoła chętnie przyjmuje gości z Czech.
Z taką otwartością my również jesteśmy goszczeni w najbliższym naszemu zielonemu sercu 💚 sąsiedztwie.  I tak od wielu lat zacieśniamy więzi przyjaźni z Česká lesnická akademie Trutnov.
Na przełomie marca i kwietnia po raz kolejny reprezentanci  szkoły branżowej ZSL w Rogozińcu wyjechali doskonalić umiejętności praktyczne, zwiedzać i poznawać czeską kulturę. Jednocześnie odwiedzili nas Uczniowie z Trutnov, by doświadczyć specyfiki pracy w lasach nizin,  poznać nasze obyczaje i najeść się do syta ulubionej jajecznicy. Choć nie mamy do siebie daleko i wiele nas łączy, wymiana okazała się owocna w niespodziewane doświadczenia. Uczniowie z ZSL doskonalili techniki pracy pilarza charakterystyczne dla warunków górskich, w lesie nie zabrakło śniegu,
a na wyjazdach krajoznawczych poznawali piękno Skalnego Miasta oraz dziedzictwa architektury i sztuki czeskiej.  Nasi Goście korzystali z dogodności pracy na mniej wymagającym terenie, cieszyli się ze słońca i czerpali z uroków nadbałtyckich plaż. Wrażeń nie brakowało! Po dwóch tygodniach przygód reprezentanci naszej szkoły wrócili pełni pozytywnej energii, opowiadając o wszystkich atrakcjach i przeżyciach z błyskiem
w oku i niegasnącym zapałem. W tym samym czasie gospodarze ZSL niechętnie żegnali nowych kolegów ze szkoły branżowej w Czechach.
Jest nam niezmiernie miło, że z równym zaangażowaniem, w poczuciu wzajemnego wsparcia i braterstwa możemy pielęgnować wieloletnią przyjaźń z Česká lesnická akademie Trutnov.
Tak jak w przypadku lasu, tak i w tej przyjaźni – zależy nam na ciągłości! Dlatego już nie możemy doczekać się kolejnych wymian bogatych w nieocenione doświadczenia zawodowe i rozkwitające znajomości. 🌲🤝🌲
Spotykajmy się częściej i na zdecydowanie dłużej niż dwa tygodnie!

Rekomendowane wpisy

Skip to content