fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

9.12.2022r. uczniowie klasy IV po gimnazjum, w ramach zakończenia semestru pierwszego, odwiedzili progi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. O studiach na Wydziale Leśnictwa i Technologii Drewna wielu z nich słyszało już od starszych kolegów absolwentów, jednak żadna opowieść nie da tyle, ile daje rzeczywiste spotkanie z profesorami w aulach i salach wykładowych. Zanim jednak nasza młodzież przekonała się o formule wykładu, która zdecydowanie nie przypomina tej lekcyjnej, odbyła spacer po Ogrodzie Dendrologicznym w asyście dr Marcina Włocha. Kto odwiedził ogród uczelni ten wie, że zachwyca on cały rok i warto go również zobaczyć zimą 🙂 Następnie odbyło się seminarium pt. „Mikrowstęp do makroprzygody, czyli wymiar ekologiczny i gospodarczy badań nad mikroorganizmami występującymi w środowisku leśnym”, poprowadzone przez Panią mgr Natalię Kartwik. Dr hab. Andrzej Węgiel zadbał o przygodę w „Lasach Świata”, a żeby przygotować naszych uczniów na „małe zagrożenia”, biologię kleszcza przybliżyli Pani dr inż. Anna Wierzbicka wraz z Panem mgr inż. Jackiem Malicą. Na zakończenie leśnej przygody odbyło się spotkanie z Prodziekanem ds. Studiów Stacjonarnych prof. Januszem Szmytem oraz mgr Adrianem Kasztelanem – Sekretarzem Komisji Rekrutacyjnej, którego celem było zapoznania z tokiem i zasadami procesu rekrutacyjnego na studia leśne. O całokształt przebiegu i interesującą tematykę wykładów zatroszczył się dr hab. inż Bernard Okoński – członek Zespołu ds. współpracy ze szkołami branżowymi działający przy WLTD UPP.
Dziękujemy za poświęcony czas, podzielenie się wiedzą i gościnę.
To dla naszych maturzystów cenne doświadczenie i wskazówka, zważywszy na niedaleką decyzję o krokach w kolejne etapy kariery zawodowej.
Przesyłamy moc serdecznych pozdrowień i nadzieję na przyszłe wspólne spotkania.
Z życzeniami i wdzięcznością z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
– Darz Bór!

Rekomendowane wpisy

Skip to content