fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W środę 25.01.2023r. gościliśmy w naszej szkole Pana Profesora Pasquale Policastro wraz
z małżonką Iriną. Celem odwiedzin naszych Gości były spotkania z Uczniami,
podczas których Pan Profesor opowiedział o działalności Światowego Centrum Zalesienia. Warto wspomnieć, że Światowe Centrum Zalesień powstało podczas konferencji „Ku ekologii biosfery. Las nowy wymiar edukacji”, która odbyła się 24-25.05.2022r w Technikum Leśnym w Starościnie. Członkami Centrum są między innymi przedstawiciele jedenastu szkół leśnych prowadzonych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Idea, która przyświeca stowarzyszeniu i którą podzielił się z nami Pan Profesor, opiera się na możliwie największemu zadrzewianiu okolic nieużytych oraz pustostanów w miastach, wsiach, przy drogach. Podkreślił on również bardzo ważna rolę nauczania rówieśniczego w realizacji tej pięknej koncepcji.
Wykład zwieńczony był filmem, ukazującym realizację założeń Centrum w praktyce.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tym spotkaniu i zgadzamy się jednogłośnie, co do potrzeby zwiększania lesistości nie tylko w najbliższym dla nas otoczeniu, ale na całym świecie.

Rekomendowane wpisy

Skip to content