fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

23 marca nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich bliskich. W ramach Dnia Drzwi Otwartych wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z bogatą ofertą kierunków Technik Leśnik i Operator Maszyn Leśnych w Szkole Branżowej I Stopnia. Wrażeń dostarczały pokazy związane z codziennością naszych uczniów, dotyczące kół zainteresowań, życia w internacie czy realiów zajęć lekcyjnych oraz praktycznych. Uśmiechnięci uczniowie wraz z nauczycielami rozjaśniali wszelkie wątpliwości przybyłych gości i chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi ze zdobywaniem kompetencji w tak wyjątkowych zawodach jak te, w których kształci ZSL Rogoziniec. Wśród atrakcji nie zabrakło pokazu umiejętności sygnalistów myśliwskich, arborystów, łuczników, sokolników z Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Szponiastych czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej realizowanego przez przedstawicieli koła PCK. Uczniowie ze Szkoły Branżowej wprowadzali młodszych kolegów w tajniki zawodu prezentując niezbędny operatorowi maszyn leśnych sprzęt, warsztaty czy trenażery żurawi samozaładowczych, a tegoroczny maturzysta Filip podjął wyzwanie pokazu techniki okrzesywania. Serca szkolnego internatu – Panie Kucharki – jak co roku zadbały o najsmaczniejszą grochówkę dla wszystkich przybyłych i z pomocą uczennic z kółka kulinarnego upiekły domowe ciasta drożdżowe. Nawet deszczowa pogoda nie zatrzymała zainteresowanych przed dobrą zabawą i uczestnictwem w tym wyjątkowym dla szkoły dniu. W końcu pogoda dla leśnika jest dobra lub bardzo dobra 🙂
I zawsze się tego trzymajmy!
Wszystkim gościom, organizatorom oraz szkolnej młodzieży składamy serdeczne podziękowania za udział i mamy nadzieję – do zobaczenia już we wrześniu!
Darz Bór!

Rekomendowane wpisy

Skip to content