fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Edukacja leśna dla dzieci

We wrześniu i październiku bieżącego roku, gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. Odwiedziło nas przedszkole ze Szczańca, Szkoła Podstawowa ze Zbąszynia, Szkoła Podstawowa nr 2 ze Świebodzina oraz Szkoła Podstawowa z Brójec. 

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili dla młodszych kolegów i koleżanek zajęcia z edukacji leśnej. Dzieci witał  sygnalista myśliwski, następnie odwiedziły Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Szponiastych, znajdujący się na terenie naszej szkoły, oraz arboretum, gdzie mogli obserwować tropy jesieni, podziwiać poszczególne gatunki drzew i dowiedzieć się więcej o pracy leśnika. Młodsi uczniowie mieli okazję poznać elementy stroju pilarza, rozpoznawać tropy zwierząt leśnych oraz strzelać z łuków do tarczy. Zwieńczeniem pobytu w naszej szkole  było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. 

Edukacja leśna prowadzona przez naszych uczniów to żywa lekcja przyrody. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. 

Rekomendowane wpisy

Skip to content