fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

5 VI 2023r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Festynie Ekologicznym w Zielonej Górze. Łącząc siły z innymi EKOprzyjaciółmi, korzystając z gościnności Radia Zachód i piękna natury sąsiadującego z Radiem parku, inspirowaliśmy uczniów klas I-III do refleksji nad środowiskiem, jego wyjątkowością i subtelnością. Na naszym stanowisku dzieci mogły poznać przedstawiciela pensjonariuszy Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Szponiastych – sowę uszatkę Alexego – i dowiedzieć się ciekawostek z zakresu opieki nad chorymi ptakami. W zabawie sensorycznej nasi mali goście poznawali las i jego skarby za pomocą dotyku. Przy okazji, mieli również możliwość rozpoznawania surowców i odkrywania ich zastosowań w życiu codziennym. Na stoliku nie zabrakło liści i nasion, oczywiście tych najbardziej popularnych, rosnących nie tylko w lasach, ale też w parkach czy przy placach zabaw. Rozpoznawanie gatunków drzew w takiej formie okazało się wyzwaniem, na szczęście nie na tyle trudnym, by sobie z nim nie poradzić 🙂 Znalazło się także trochę miejsca dla nowej wiedzy prosto z głębi lasu. Nasi uczniowie podzielili się tajnikami dotyczącymi charakterystyki tropów zwierząt, a świeżo upieczony pilarz Filip opowiedział o funkcjach stroju pilarza, bo jak doskonale wiemy, to nie do końca zwykłe ubranie. Zabraliśmy ze sobą trochę drewna, które przy odrobinie wyobraźni można zastosować do wszystkiego. A szczególnie w dziedzinach plastycznych, do komponowania nietuzinkowej sztuki. Pełni zapału artyści tworzyli z drewna piękne obrazy, a ci bardziej muzyczni – instrumenty. Przy tak wielkim zaangażowaniu i dobrej zabawie, nie mogło obyć się bez drobnych upominków w postaci sadzonek dębu i sosny, które zostały wysadzone z pomocą przyszłych techników leśników i operatorów maszyn leśnych tak, by z powodzeniem rosły i pamiętały to wyjątkowe spotkanie. Czas umilał nam nasz sygnalista, wprowadzając nas w klimat dostojnych polowań. Na koniec nasi uczniowie zostali zaproszeni do studia radiowego, w którym udzielili swoich pierwszych wywiadów. To było coś!
Na długo zapamiętamy ten wyjątkowy i inspirujący dzień.
Przesyłamy serdeczne Darz Bór dla wszystkich uczestników i organizatorów.
Dziękujemy za zaproszenie i wierzymy w dalszą współpracę, bo bez wątpienia cele mamy wspólne.

Rekomendowane wpisy

Skip to content