fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zorganizował
XXI Konkurs Wiedzy Ekologicznej, którego finał odbył się 25 listopada 2022 r. Tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Ekologia-Nic trudnego! Zrób dla Ziemi coś dobrego!”.

W konkursie, którego celem było upowszechnianie wartości przyrodniczych, poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych, uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. W tym roku do konkursu zgłosiło 19 szkół. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: z testu pisemnego, składającego się z 50 pytań. Test wyłonił
6 laureatów, którzy wzięli udział w części ustnej, w której Komisja powołana przez Organizatora, składająca się z trzech członków, dokonała oceny wiedzy uczestników.
Po zsumowaniu wyników części pisemnej i ustnej, komisja wyłoniła 3 zwycięzców i 3 wyróżnionych.

Zwycięzcami Konkursu Wiedzy Ekologicznej zostali:

I miejsce: Kulak Michał Zespół Szkół Leśny w Rogozińcu

II miejsce: Błaszyk Norbert Zespół Szkół Leśny w Rogozińc

III miejsce: Jaske Jakub Zespół Szkół Nr 1 w Stargardzie

Wyróżnienie:

I wyróżnienie otrzymała Dutkowska Urszula Zespół Szkół Nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu

II wyróżnienie otrzymał Serafin Maciej Zespól Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica
w Szczecinku

III wyróżnienie otrzymała Giergiel Kaja Zespół Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich
w Pyrzycach.

Konkurs objęty został honorowym patronatem przez: Wojewodę Zachodniopomorskiego, Wojewodę Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisława Wziątka Zachodniopomorskie, ponadto konkurs został dofinansowany ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Patronat Medialny objęty został przez Radio Szczecin.

Partnerami a zarazem fundatorami nagród byli: Wojewoda Zachodniopomorski, Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Marszalek Województwa Lubuskiego, Starosta Stargardzki, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Oddział Regionalny w Szczecinie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Zachodniopomorska Izba Rolnicza w Szczecinie.

Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i cennych nagród laureatom. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i zestawy książkowe. Również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu rozdano dyplomy i upominki.

Rekomendowane wpisy

Skip to content