fbpx
Numer telefonu

+48 68 38 40 241

Email

sekretariat@zslrogoziniec.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Na przełomie marca i kwietnia, w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu gościliśmy uczniów ze szkoły branżowej Česká lesnická akademie Trutnov. Martin, Filip, Emil i Honza doskonalili swoje umiejętności jako przyszli operatorzy maszyn leśnych na nizinnych terenach lasów sosnowych, charakterystycznych dla naszych okolic. Jednocześnie uczniowie klasy III szkoły branżowej ZSL Rogoziniec- Kacper Stronka, Kajetan Kumke, Patryk Ciesielski i Artur Bączyk – zbierali doświadczenia w warunkach górskich w Czechach.
Prócz doskonalenia się w umiejętnościach zawodowych, obu ekipom panów nie brakowało atrakcji. Moc wycieczek pozwoliła na poznanie regionów przyjaciół z wymiany. Gdy uczniowie z Trutnov odwiedzali okolice Świebodzina, Łagowa i oddychali świeżym nadmorskim powietrzem, wśród świerkowych lasów pełnych śniegu, dużo wyżej niż zazwyczaj swoje przygody przeżywali przedstawiciele szkoły w Rogozińcu.
Trwająca prawie dwa tygodnie wymiana zaowocowała zdobyciem nowych kompetencji oraz ciekawych znajomości.
Niebawem znów spotkamy się z kolegami z Trudnov, by wymieniać się niezbędną wiedzą, nieocenionym doświadczeniem i pielęgnowaną od lat życzliwością.
Darz Bór z Rogozińca dla Przyjaciół z Trutnov 💚 🤝 🌲

Rekomendowane wpisy

Skip to content